ОДЕСЬКА ГІДРОГЕОЛОГО-МЕЛІОРАТИВНА ЕКСПЕДИЦІЯ

День Дністра

Щорічно у другу суботу липня території, на яких знаходиться басейн річки Дністер, відзначають Міжнародний День Дністра.

В цей день є доцільним нагадати всім мешканцям басейну про природну цінність другої по величині річки в Україні, про традиції корінних мешканців виявляти турботу та бути відповідальним за природне багатство Дністра.

Басейн річки Дністер розташований на територіях Кодимського, Котовського, Красноокнянського, Великомихайлівського, Фрунзівського та Роздільнянського районів.

До святкування Дня Дністра працівниками Одеської ГГМЕ організовані та проведені наступні заходи:

У Кодимському районі (інженер І-категорії Крещенський О.А.) була проведена робота по розчистці русла та протиерозійним заходам на річці Білоч, ставка № 4 Грабівської сільської ради.

У Котовському районі (інженер І-категорії Побережна О.Ю.) до Дня Дністра провела нараду з орендарями водойм Котовського району. Організовані заходи:

-проведення обстежень водойм в басейні річки Дністер та відбір проб для визначення якості води в Борщівських ставках.

-надана стаття присвячена святкуванню Дня Дністра у місцеву газету «Котовські вісті».

У Красноокнянському районі (інженер І-категорії Унтила Р.В.) організовано та проведено наступні заходи: прибирання ПЗС річки Ягорлик та подання статті у місцеву газету «Красноокнянський Вісник» на тему: «Міжнародний день Дністра» № 28 від 08.07.2016 року.

У Роздільнянському районі (провідний інженер Реклізон А.А.) 09 липня 2016 року з приводу святкування Дня річки Дністер у сільських радах району розташованих вздовж протікання річки Кучурган, яка знаходиться в басейні річки Дністер, були проведені заходи по прибиранню прибережної захисної смуги річки Кучурган на ділянці протікання по території Яковлівської сільської ради силами членів Роздільнянського куреня Одеського обласного козацького товариства Південного оперативного козацького округу на чолі з її атаманом Мащуком Георгієм. Участь в заходах прийняли участь також мешканці села.

В смт. Лиманське заступник голови селищної ради Кукуруза Сергій Миколайович разом з землевпорядником Горбань Русланом організували в прибережній захисній смузі Кучурганського водосховища, в місцях відпочинку громадян, збір сміття, а також викошування бур’янів. В заходах прийняли участь співробітники селищної ради та молодь. При проведенні прибирання ПЗС були проведені бесіди просвітницького та екологічного напрямку стосовно важливості водних ресурсів у житті суспільства.

У Фрунзівському та Великомихайлівському районах (провідний інженер Чокан В.М., інженер І-категорії Григоренко В.Є.) в районній газеті “Новини Фрунзівщини» №27 (8293) від 9 липня 2016 року надрукована стаття під назвою «Зберегти те, що подарувала природа». Також відбувалось прибирання ПЗС річки Кучурган на території Фрунзівського та Великомихайлівського районів.

Одеською ГГМЕ у п'ятницю 8 липня 2016 року керівництво ОГГМЕ прийняло участь у заходах присвячених святкуванню Дня Дністра на головній насосній станції Білгород-Дністровського УВГ, а саме:

-прибирання прибрежно-захисної смуги річки Дністер;

-проведення урочистих зборів з відзначенням почесними грамотами начальником Одеського Облводресурсів Потопом В.І.