ОДЕСЬКА ГІДРОГЕОЛОГО-МЕЛІОРАТИВНА ЕКСПЕДИЦІЯ

Відзначення Дня Південного Бугу

З 2009 року щорічно у третю суботу травня відзначається День Південного Бугу. Цього року цей День припав на 21 травня.

У Одеській області басейн річки Південний Буг розташований на території шести адміністративних районів: Кодимського, Балтського, Савранського, Любашівського, Ананьївського та Миколаївського.

До Дня Південного Бугу на території цих районів працівниками Одеської ГГМЕ було організовано та проведено ряд заходів.

У Любашівському районі була проведена роз’яснювальна бесіда з орендарями та рибаками на Арчепитівському ставку, а також був проведений відкритий урок у Любашівській школі-гімназії №2, присвяченій святкуванню Дня Південного Бугу.

Жителями Савранського району було встановлено 2 водоохоронних знаки на р.Південний Буг разом з органами місцевого самоврядування. Встановлення знаків було в районі "Нового Пляжу" на мосту через р. Південний Буг на границі з Кіровоградською областью (Гайворонським районом). Після цього заходу вийде стаття в газеті "Сільські новини"-присвячена їхньому встановленню. Також було організовано прибирання разом із школярами Савранської ЗОШ прибрежно-захисної смуги річки Південний Буг. На даний момент вийшла невелика стаття присвячена святкування Дня південного Бугу.

У Кодимському районі провели упорядкування та розчистку Івашківського ставка № 3 та русла річки Бритавка в селі Івашків, силами Івашківської сільської ради та ТОВ "Івашківське". Стаття присвячена данним заходам в газеті буде надрукована 28.05.2016 року.

У Балтському районі прибрали від засмічення 2,1км прибережних захисних смуг та провели облаштування прилеглих територій біля джерел та громадських колодязів. В Гольмянській школі 1-Ш ступенів та в Балтському інтернаті №2 проведено бесіди на тему: «Врятуй свою річечку». Опубліковано 2 статті в районних газетах до «Дня Південного Бугу».

В Миколаївському районі було проведено інформаційну нараду щодо доцільного використання, відтворення, збереження і захисту водних ресурсів, відносно водних об’єктів, що знаходяться в басейні річки Південний Буг. Провели розчистку, прибирання прибережних захисних смуг на річці Чичиклія, а також розчистку джерела біля р. Чичиклія в с. Миколаївка

Жителями Ананьївського району була проведена організація та впорядкування прибережно-захисної смуги в басейні річки Південний Буг (на території Жеребківської сільської ради). Організовано та здійснено розчистку (впорядкування) джерела в басейні річки Південний Буг. 25 травня 2016 року планується проведення конкурсу малюнків природоохоронного (водоохоронного) спрямування в Ананьївському районному будинку дитячої творчості, відзначення кращих робіт.