ОДЕСЬКА ГІДРОГЕОЛОГО-МЕЛІОРАТИВНА ЕКСПЕДИЦІЯ

Про проведення Всесвітнього дня води.

Відповідно наказу Одеського обласного управління водних ресурсів №21 від 14 березня 2017 року «Про проведення Всесвітнього дня води» Одеська гідрогеолого-меліоративна експедиція звітує про проведену роботу.

Місто Одеса

1. 22 березня – проведення урочистих зборів присвячених Всесвітньому дню води в Одеській ГГМЕ

2. 21 березня – в ЗОШ № 127 м. Одеси було проведено відкритий урок на тему: «Раціональне та дбайливе використання водних ресурсів»;

3. 23 березня - участь у зустрічі з студентами Одеського державного екологічного університету, присвяченій Всесвітньому дню води.

4. 22 березня – відбулася зустріч з учнями Усатівської школи-гімназії ім. П.Д. Вернидуба Біляївського району Одеської області.

5. 22 березня 2017 року в Одеському облводресурсів в приміщенні дорадчого центру облводресурсів відбулися урочисті збори щодо святкування Всесвітнього дня води.

Ананьївський район (інженер I категорії Лянко Т.В.)

Було організовано здійснення вихованцями Ааньївського районного центру позашкільної освіти та виховання,учнями шкіл м. Ананьїв, упорядкування джерела «Зарічне» (в водоохоронній зоні р. Тилігул) з прилеглою до нього територією та ділянкою прибережно-захисної смуги р.Тилігул.

З метою вивчення правил охорони, виховання вміння дбайливого ставлення до природи та до води зокрема молоддю Ананьївщини, до Всесвітнього дня води було проведено відкрите слухання - урок на тему: «Раціональне використання водних ресурсів,їх збереження та відтворення» і бесіду профорієнтаційного спрямування на базі Ананьївської районної дитячої бібліотеки для старшокласників Ананьївських навчальних закладів (присутнім вручені роздруковані пам'ятки з правилами охорони води).

В редакцію місцевої районної газети надана стаття водоохоронного змісту, яка була надрукована 25.03.2017 року в №22 газети «Вісті Ананьївщини» під заголовком: «Вода-джерело життя».

На сайтах Ананьївської районної державної адміністрації та Ананьївської районної ради, в ознаменування Дня води - 2017, була розміщена інформація з закликом щодо необхідності здійснення дій з охорони та відтворення водних ресурсів на території Ананьївського району.

На базі Ананьївського районного центру позашкільної освіти та виховання і художньої студії , мною був організований конкурс робіт природоохоронного змісту з подальшим нагородженням учасників конкурсу призами.

Подільський район (інженер I категорії Побережна О.Ю.)

21 березня було організовано розчистку джерела в с. Гидирим.

На сайті Подільської РДА була розміщена стаття присвячена Всесвітньому дню води.

Проведення уроку, присвяченому Всесвітньому дню води зі школярами Подільської ЗОШ.

Участь у громадських зборах щодо проблемних питань по використанню водних об’єктів в с. Куяльник.

Іванівський район (інженер I категорії Бабінчук В.В.)

22 березня проведено святковий концерт в Білчанській ЗОШ для 2-5 класів присвяченому Дню води;

Був проведений конкурс малюнків в Іванівській ЗОШ І-ІІІ ст. ім Б. Ф. Дерев’янка серед 3-8 класів, кращі виконавці були нагороджені грамотами;

Була надана стаття в місцеву газету та на сайті facebook з висвітленням інформації про Всесвітній день води;

Виступ на місцевому телебаченні до Дня води.

Фрунзівський, Великомихайлівський та Ширяївський райони (провідний інженер Чокан В.М та інженер І категорії Григоренко В.Є.

В районній газеті «Новини Фрунзівщини» від 25 березня 2017 року №12 (8330) надрукована стаття «Вода – диво природи», яка була присвячена Всесвітньому дню води.

22 березня 2017 року в районному будинку дитячої творчості проходив міні-фестиваль дитячих колективів, який також був організований та присвячений даній акції. На даному заході для присутніх була прочитана лекція «Вода – диво природи». Після закінчення були вручені грамоти учасникам та керівникам освіти району. Найближчим часом буде проведено прибирання та висадку дерев в ПЗС р. Кучурган.

Савранський район (інженер I категорії Ковбасюк О.Б.)

Разом з жителями смт. Саврань та учнями Савранської ЗОШ 1-3 ступенів був проведений захід по прибиранню від сміття ПЗС р.Савранка в центрі смт. Саврань. Все сміття було зібрано в мішки та вивезено на місцеве сміттєзвалище.

Також була проведена робота по розчистці джерела «Піонерська Гірка» на півдні смт. Саврань 1-1.5км від селища.

Було розчищено джерело та зібрано сміття.

Стаття в газеті «Сільські новини» присвячена «Всесвітньому дню води» вийде в районній газеті 31.03.2017р.

Роздільнянський район (провідний інженер Реклізон А.А.)

22 березня були проведені заходи з залученням фахівців РДА – сектора внутрішньої політики, управління розвитку та інвестицій РДА та учнівської молоді ЗОШ №2 м. Роздільна, очищена ПЗС ставка №1, площа 1га, по вул. 1 Травня у м. Роздільна.

Учнями Степанівської ЗОШ ІІІ ступені упорядкована ПЗС р. Кучурган довжиною 2км., здійснено догляд за саджанцями дерев і кущів в прибережній захисній смузі р. Кучурган і зонах санітарної охорони джерел питного водопостачання.

Проведені відкриті уроки з пропаганди екологічних знань щодо збереження та відтворення водних ресурсів і їх раціонального використовування, а також роль води для суспільства у багатьох ЗОШ району.

Учнями Яковлівської ЗОШ прибрана ПЗС річки Кучурган довжиною 2,5км. Учнями Лиманського аграрного ліцею очищена ПЗС Кучурганського водосховища в місці відпочинку громадян смт. Лиманське.

Учнями Кучурганської ЗОШ очищена ПЗС в місці пункті спостережень за якістю поверхневих вод (відбору проб води) довжиною 0,5км.

Головою Гаївської сільради (Рустамов А.Т.) організовано очищення ПЗС учнями Гаївської восьмирічної школи та осередка Українського Козацтва та ділянки протікання річки Кучурган по території сільради від залишків рослин минулого року довжиною 1,2км. В заплаві річки ліквідовано стихійне сміттєзвалище.

Головою ФГ Аксентій П.І. на орендованих водних об’єктах (ставках) піготовлені місця для відпочинку мешканців с. Степанівка.

Надрукована стаття присвячена Всесвітньому дню води в районній газеті «Вперед» під назвою «Для підтримки життя на землі» та розміщена стаття, присвячена Всесвітньому дню води, на сайті Роздільнянської РДА яку підготували службові РДА.

Любашівський район (інженер I категорії Гончар О.М.)

1. В місцевій газеті «Хлібороб» №23 від 22 березня 2017 року висвітлено статтю « Навіщо витрачати воду»

2. Серед учнів молодших класів Любашівської НВК «ЗОШ 1-3 ступенів ст.-гімназія» проведено лекцію та конкурс малюнків.

Балтський район (інженер І категорії Савельєв О.Є.)

- В районній газеті «Ваш інтерес» за моїм підписом 17.03.2017р. вийшла стаття до Всесвітнього Дня Води під назвою «Найцінніший елемент життя на землі».

- Провів бесіду на тему «Без води нема життя» на конференції читачів в балтській міській бібліотеці.

- Разом з учнями Березівської школи 1-Ш ступенів упорядкував джерело «Шепота».

Допоміг орендарю Переймівського ставка №1 ФОП Бойко М.І. оформити водоохоронний щит.

Березівський та Лиманський райони (провідний інженер Горовий М.В.)

Робота по виконанню заходів проводилася на протязі з 18 по 23 березня:

Провідним інженером Одеської ГГМЕ Горовим М.В. та вчителями загальноосвітніх шкіл проведено відкриті уроки на тему «Люби природу рідного краю», «Без води відсутнє життя на землі»

Фахівець Одеської ГГМЕ Горовий М.В. розповів про важливість води та водності місцевої території для всього живого , про стан водності та запасів води в підземних та поверхневих горизонтах нашої території та на планеті Земля в цілому.

Провідним інженером регіонального відділу водних ресурсів проведено бесіду з учнями старшокласниками Березівської СШ №3, Березівської загально - освітньої школи №2, та Березівської СШ №1 про обстановку в їхньому краї , важливість річки Тилігул – яка впадає в Тилігульський лиман що забезпечує його прісною водою.

Також була надана стаття у місцеву газету, присвячена Всесвітньому дню води.

Миколаївський район (інженер І категорії Шабатура О.В.)

Була надана стаття до місцевої газети «Миколаївський вісник» та на сайт Миколаївської РДА.

Було організовано прибирання ПЗС р. Чичиклія.

Проведено відкритий урок з учнями Миколаївської ЗОШ, присвячений Всесвітньому дню води.

Кодимський район (інженер І категорії Крещенский О.А.)

22 березня 2016 року учнями 5-го класу Лабушненської загальноосвітньої школі І-ІІІ ступенів було проведено розчистку джерела та його русла яке знаходиться біля ставка № 2 «Гурдецьке», Лабушненської сільської ради.

Окнянський район (інженер І категорії Унтила Р.В.)

1) Проведена розчистка джерела на р. Ягорлик.

2) Було проведено розчистку ПЗС р. Ягорлик.

3) Було організовано висадку верболозу на березі р. Ягорлик.

Татарбунарський район (Придунайський загін)

Була надана 2 статті, присвячені Всесвітньому дню води:

- "Людина та водо або що ми знаємо про воду", газета "Татарбунарський вісник", 18 березня 2017 р.

- "Міждержавний моніторинг у басейні р. Дунай і причорноморських річках", Матеріали Міжнародної науково-практичної конференції "

Управління водними ресурсами в умовах змін клімату ", присвяченої Всесвітньому дню води, 21 березня 2017 р.

Облагороджування території Татарбунарської партії.