ОДЕСЬКА ГІДРОГЕОЛОГО-МЕЛІОРАТИВНА ЕКСПЕДИЦІЯ

День Дністра!

Міжнародний день Дністра відзначається щорічно в другу суботу липня. Так ухвалила 2010 року в Тернополі Басейнова рада Дністра, до складу якої входять представники областей України і Молдови. Річка Дністер відноситься до категорії великих річок і є другою рікою на території нашої держави після Дніпра.

У 2017 році День Дністра відзначався 8 липня.

В Одеській області басейн Дністра розташований на території Кодимського, Подільського, Окнянського, Великомихайлівського, Фрунзівського та Роздільнянського районів.

В цих районах працівники Одеської ГГМЕ організували наступні заходи:

У Кодимському районі

Мешканцями села Лисогірка проведена акція по розчистці джерела яке розташоване біля ставка № 2 «Кринички» Лисогірської сільської ради.

УРоздільнянському районі:

Проведена розчистка ПЗС р. Кучурган. Підготовлена та надана до друку стаття в Роздільнянський районній газеті «Вперед» присвячена Дню Дністра

УПодільському (Котовському) районі:

Проведений конкурс «Барви Дністра» та лекції серед учнів шкіл.

Підготовлена стаття на сайті Подільської РДА, присвячена Дню Дністра.

УВеликомихайлівському районі:

На території району разом з органами місцевого самоврядування та місцевими жителями, прибирання на території ПЗС р. Кучурган, яка відноситься до басейну р. Дністер. Також підготовлена стаття присвячена Дню Дністра та надана до районної газети «Єдність», яка буде надрукована найближчим часом.

УЗахарівському (Фрунзівському) районі:

На території району працівниками Одеської гідрогеолого-меліоративної експедиції, органами місцевого самоврядування та місцевими жителями відбувався полив молодих саджанців, які висаджувались на весні цього року та прибирання в межах прибережно-захисних смуг річок Кучурган та Канай, які відносяться до басейну р. Дністер. В районній газеті «Новини Фрунзівщини» надрукувано статтю присвячену Дню Дністра.

УОкнянському (Красноокнянському) районі:

Проведена розчистка ПЗС р. Ягорлик, висадка молодих дерев, упорядкування джерела.

Одним із заходів є проведення робіт з відновлення природних водних джерел. Відтворення і впорядкування замулених природних джерел, їх відновлення – це розширення практичної природоохоронної діяльності, спрямованої на охорону і поліпшення стану водних ресурсів, підвищення екологічної культури.

2. Зміцнюючи берег ми створюємо для водойми довговічну, сприятливу зону від руйнування та розмиття берегів. Рослини повинні мати потужну розгалужену кореневу систему, володіти стійкістю до затоплення, тому для цього використовують переважно верболози.

Також підготовлена стаття на сайті Окнянської РДА.